ZAŁOŻYCIEL PIĄTEJ KOLUMNY – Ricardo Delgado Martin

Ukończył statystykę na Uniwersytecie w Sewilli. Magister biostatystyki. Studia podyplomowe z biologii zdrowia: mikrobiologii klinicznej, epidemiologii i stosowanej immunologii klinicznej na Uniwersytecie Europejskim Miguel de Cervantes.

Ekspert uniwersytecki w dziedzinie genetyki klinicznej z Uniwersytetu Antonio de Nebrija. Certyfikat wkładu naukowego Uniwersytetu w Sewilli i S.I.P.I.E. Podyplomowy tytuł magistra psychologii dziecięcej. Magister bankowości i finansów z Wyższego Instytutu Technik i Praktyk Bankowych. Magister w treningu osobistym

Wstań i pomyśl!

Witamy w sieci PIĄTEJ KOLUMNY

Strona internetowa, na której umieszczamy alternatywne, ale kontrastowe informacje, abyś był uczestnikiem wydarzeń o istotnym znaczeniu, które mają miejsce w Otaczającym Cię Towarzystwie i które przez większość czasu nie podlegają rozpowszechnianiu na ekranie Twojej telewizji.

ARTYKUŁY NAUKOWE – BADANIA PIĄTEJ KOLUMNY
Kompleksowy przegląd tlenku grafenu do stosowania w systemie dostarczania leków

Motywowany osiągnięciem nanorurek węglowych (CNT), grafen i tlenek grafenu (GO) były szeroko badane w poprzednich badaniach jako innowacyjny nanonośnik leków do ładowania różnych terapii, a także leków przeciwnowotworowych, słabo rozpuszczalnych leków, antybiotyków, przeciwciał, peptydów, DNA, RNA i genów. Grafen zapewnia bardzo wysoką wydajność ładowania leków ze względu na dużą powierzchnię. Grafen i tlenek grafenu zostały szeroko zbadane pod kątem zastosowań biomedycznych ze względu na ich wyjątkowe właściwości: dwuwymiarową strukturę planarną, szeroką powierzchnię, stałość chemiczną i mechaniczną, wysublimowaną przewodność i doskonałą biokompatybilność. Ze względu na te unikalne cechy, aplikacje GO zapewniają zaawansowane ramy transportu leków i transporty szerokiej gamy leków. W tym przeglądzie omówiliśmy najnowsze postępy i ulepszenia w zastosowaniach grafenu i GO do transportu leków i nanomedycyny. Początkowo opisaliśmy, czym jest grafen i tlenek grafenu. Następnie omówiliśmy cechy GO jako nośnika leków, wykorzystanie GO w zastosowaniach związanych z transportem leków, ukierunkowany transport leków, transport leków przeciwnowotworowych, uwalnianie leków kontroli chemicznej, współtransport różnych leków, porównanie GO z CNT, nanografen do transportu leków i wreszcie omówiliśmy toksyczność grafenu. Na koniec wyciągamy wnioski z obecnej ekspansji i potencjalnych perspektyw na przyszłość.

 

APEL RICARDO DELGARO VIDEO !!

‼ La Quinta Columna Alarmuje!!!

 

Wiadomość dla Cukrzyków!