USA: Zarząd Pfizer wzywa do zniesienia obowiązkowych szczepień!

30.01.2022r
Maski i obowiązkowe szczepienia powodują gorycz

Dr Scott Gottlieb zasiada w radzie dyrektorów Pfizer od 2019 roku i jest byłym szefem amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA). Ekspert, który przeniósł się z regulatora do przemysłu farmaceutycznego, skomentował 28 stycznia środki nadal trwające w wielu stanach.

„Myślę, że musimy wyznaczyć bardzo jasne cele, jak uchylić te środki koronacyjne. Kiedy zniesiemy obowiązek szczepień? Kiedy przestaniemy używać masek w szkołach?”  powiedział.

Środki te spowodowały wiele goryczy w populacji.

Niemniej jednak środki powinny zostać ponownie zastosowane następnej zimy, jeśli sytuacja ponownie się pogorszy, wyjaśnia pracownik Pfizera.

Już 24 stycznia Gottlieb udzielił wywiadu, w którym jeszcze bardziej szczegółowo omówił zniesienie środków.

Akceptacja środków w populacji spada

W związku z nadchodzącą sytuacją Omikron na wschodnim wybrzeżu USA, która jest podobna do tej w Wielkiej Brytanii, część USA powinna teraz również działać w ten sam sposób w odniesieniu do utrzymujących się środków związanych z koronawirusem. W Wielkiej Brytanii prawie wszystkie ograniczenia zostały ostatnio zniesione.

W porównaniu z Niemcami liczba przypadków w Wielkiej Brytanii i USA spadła w ostatnim czasie.

W miarę jak warunki się poprawiają i staje się jasne, jak rozwija się sytuacja, musielibyśmy być przygotowani na złagodzenie niektórych środków w tym samym tempie, w jakim zostały wprowadzone, kontynuował Gottlieb.

Wyraża ubolewanie, że nie sprecyzowano warunków, na jakich środki mogłyby zostać uchylone. Wiele rządów przegapiłoby te bariery ochronne w swoich złudzeniach ograniczeń.

Teraz byłby czas na zmianę narracji; Zniesienie środków niekoniecznie doprowadziłoby do niebezpiecznego rozprzestrzeniania się wirusa.

Wiele osób miałoby bezpodstawne obawy, ponieważ fala delta w zeszłym roku była rzekomo spowodowana złagodzeniem środków. Jednak wariant delta nie byłby znany w momencie poluzowania. Tak więc luzowanie niekoniecznie było odpowiedzialne.

„Jeśli warunki się poprawią, musimy być gotowi złagodzić niektóre z tych środków tak szybko, jak je wprowadziliśmy”.

Maski w szkole

Maski i wymagania dotyczące szczepień są szczególnie dzielącymi ograniczeniami, które są bardzo kontrowersyjne wśród ludzi i powinny zostać zniesione, gdy tylko poprawa sytuacji stanie się widoczna.

Noszenie maseczek w szkołach to tylko niewielka zaleta. Ponieważ jednak był to jedyny możliwy skuteczny środek w szkole, byłby również uzasadniony. Ponieważ sytuacja poprawiła się w międzyczasie, ograniczenie powinno teraz wkrótce spaść, przynajmniej na wschodnim wybrzeżu USA.

Maski miałyby porywający, nasilający się negatywny wpływ na dzieci. Im dłużej dzieci muszą nosić maskę, tym silniejsze są negatywne upośledzenie w odniesieniu do socjalizacji dzieci w środowisku szkolnym, według byłego szefa władz.

Zniesienie obowiązkowych szczepień w przypadku spadku liczby przypadków

W amerykańskim stanie Connecticut słuszne było zniesienie obowiązkowych szczepień, ponieważ liczba przypadków koronawirusa gwałtownie spadła. Populacja miałaby już wysoką odporność ze względu na szczepienie i infekcje wariantami delta i omikron. W związku z tym obowiązek szczepień nie miałby już tam sensu. Teraz zmiana środków wymagałaby elastyczności.

Dzień wcześniej Gottlieb wyjaśnił, że nie jest to jeszcze czas na zniesienie masek w szkole, ponieważ wciąż są na szczycie fali Omikron.

Również w tym przypadku Gottlieb potwierdza, że potrzebne są jasne wytyczne co do tego, kiedy środki zostaną wycofane. Zapytany, kiedy powinno to nastąpić do tej pory, Gottlieb mógł tylko sprowadzić to do liczby zachorowań, które nadal wydaje się preferować jako wskaźnik decyzji politycznych. Dziesięć przypadków na 100 000 mieszkańców, które zostały wykorzystane wiosną ubiegłego roku, jest zbyt restrykcyjnych dla dzieci w wieku szkolnym w obecnej sytuacji. Tam możesz się rozluźnić wcześniej.

Jest „za wcześnie”, aby wymóg noszenia masek został zniesiony w szkołach, mówi Scott Gottlieb. „Myślę, że nierozsądne jest podnoszenie ich w szczytowym momencie epidemii. Powinniśmy poczekać i zobaczyć. Myślę, że będziemy w stanie podjąć tę decyzję w ciągu dwóch tygodni”.

rch.de