Niechlujstwo w badaniu aprobaty, poważne skutki uboczne: czy Pfizerowi się to podoba?

01.02.2022r

Wątpliwe okoliczności, które doprowadziły do ​​pochopnego zatwierdzenia szczepionki Covid-19 firmy Pfizer w USA, mogą przerodzić się w katastrofę finansową dla farmaceutycznego giganta, którego produkt od początku był fatalny.
Podczas opracowywania szczepionki informator Brook Jackson zgłosił już znaczną niezgodność ze zwykłymi standardami. Zostało to wykorzystane przez Ventavię, jedną z firm, której Pfizer zlecił przeprowadzenie badań klinicznych. Według Jacksona, między innymi, osoby testowane nie były monitorowane przez personel medyczny po podaniu szczepionki, chociaż jest to obowiązkowe.
Ponadto z uczestnikami badania, którzy zgłosili skutki uboczne, nie skontaktowano się niezwłocznie, próbki laboratoryjne zostały nieprawidłowo oznakowane, a szczepionka nie była przechowywana w zalecanej temperaturze. Jackson zgłosił te nadużycia zarówno firmie Pfizer, jak i amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) , która jest odpowiedzialna za zatwierdzenie szczepionki  , bez wysłuchania. Szczepionka firmy Pfizer została wprowadzona na rynek w pośpiechu
Od tego czasu oskarżenia te pozostają niepodważalne.  W tym kontekście BMJ British Medical Journal podniósł również poważne zarzuty wobec „weryfikatorów faktów” zatrudnionych przez  Facebooka , którzy zdyskredytowali artykuł w magazynie nieprawdziwymi twierdzeniami o rzekomych błędach, utrudniając tym samym jego rozpowszechnianie.
Biorąc to wszystko pod uwagę, nie dziwi fakt, że  FDA chciała utrzymać w  tajemnicy  proces i konsekwencje zatwierdzenia szczepionki do 2076r. Udostępnienie pierwszej części dokumentów zostało wymuszone jedynie amerykańską  ustawą o wolności informacji . To szybko ujawniło, że już w lutym 2021 r., wkrótce po rozpoczęciu kampanii szczepień, otrzymano 42.000 zgłoszeń łącznie około 160 000 skutkami ubocznymi w reakcji na szczepionkę. 1223 z nich było śmiertelnych. Większość osób dotkniętych chorobą to Amerykanie w wieku od 31 do 50 lat. W związku z tym niepokojące jest to, że Scott Davison, dyrektor generalny firmy ubezpieczeniowej  One America  w Minneapolis, powiedział podczas wirtualnej konferencji prasowej pod koniec zeszłego roku :  „Obecnie doświadczamy najwyższych wskaźników zgonów, jakie widzieliśmy w historii tej branży – nie tylko w OneAmerica”. Zgony obserwuje się w  „ogromnej, ogromnej liczbie ”, zwłaszcza wśród osób w wieku od 18 do 64 lat zatrudnionych przez towarzystwa grupowych ubezpieczeń na życie. „A to, co właśnie zaobserwowaliśmy w trzecim kwartale i co trwa do czwartego, to fakt, że śmiertelność jest o 40% wyższa niż przed pandemią. Aby dać wyobrażenie o tym, jak źle jest, katastrofa raz na 200 lat oznaczałaby 10% wzrost w stosunku do poziomów sprzed pandemii. Tak więc 40% jest po prostu oburzające” –  dodał kierownik . dr Robert Malone, którego badania położyły podwaliny pod technologię mRNA w szczepionkach, obawia się, że wzrost śmiertelności ma związek z kampanią szczepień Covid.
Groźba powodzi procesów sądowych
W zależności od tego, jak długo osobom odpowiedzialnym za politykę, w Pfizer i media, które propagandowo towarzyszą kampaniom szczepień, uda się ukryć te wydarzenia, firma może wkrótce stanąć w obliczu bezprecedensowej fali procesów sądowych. Plotka głosi  , że na londyńskich rynkach finansowych są już spekulacje na ten temat. W rzeczywistości ceny akcji gigantów farmaceutycznych stojących za szczepionkami mRNA sugerują, że inwestorzy stracili zaufanie do rzekomo bezpiecznych i skutecznych szczepionek.
Gdy firma Pfizer i odpowiednie władze świadomie lekceważą standardy naukowe, są winni całego szeregu naruszeń obowiązujących przepisów. Odnosi się to nie tylko do wymogów licencyjnych dotyczących szczepionek, ale także do przestępstwa polegającego na uszkodzeniu ciała lub uszkodzeniu ciała skutkującym śmiercią. Za to odpowiadałby wówczas Pfizer,a za UE także Biontech, który tutaj występował jako wnioskodawca o zatwierdzenie.

Nawiasem mówiąc, dokładne okoliczności umowy negocjowanej przez przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen z szefem Pfizera Albertem Bourla są nadal w dużej mierze niejasne , ponieważ UE, wbrew własnym wytycznym, odmawia ich pełnego ujawnienia.

raport